Co je fotopast

Fotopast je speciální digitální fotoaparát, jehož spoušť se aktivuje pohybem. Díky tomu budete moci sledovat pohyb zvěře či chránit svůj majetek.

Fotopasti významně pomohou v boji proti krádežím, vandalizmu, černým skládkám atd. Fotopast je několikanásobně levnější než složité kamerové systémy a navíc naprosto mobilní.

Všechny moderní fotopasti používají pro noční osvětlení frekvenci, která není lidským viditelná. Proto jsou denní záběry barevné a noční černobílé. V nabídce máme ale i fotopasti s bílým bleskem a IR světlem s delším dosvitem. Každá fotopast navíc dokáže natáčet krátké videosekvence, některé i ve formátu HD (video s vysokým rozlišením), záznamem zvuku atd. 

GSM fotopasti pak umí pořízené záběry ihned odeslat prostřednictvím sítě GSM jako MMS nebo data. Většinu těchto fotopastí lze také ovládat prostřednictvím SMS, nebo mobilních aplikací z telefonu. 

Samozřejmostí je údaj o čase a datu pořízení na každém záznamu.

Jak poznáte kvalitní fotopast?

  • Musí rychle a na dostatečnou vzdálenost reagovat na pohyb tepelné stopy zvěře nebo lidí, která aktivuje pohybové čidlo (PIR).
  • Dalším důležitým parametrem je rychlost odezvy fotopasti na podnět PIR čidla. 
  • PIR čidla se svým provedením liší a rozdílný je proto i dosah a šíře záběru.
  • Důležité je rovněž provedení objektivu, jeho světelnost, kvalita použité optiky a šíře záběru.
  • Fotopast dokáže bez problémů snímat i v noci, pokud je vybavená kvalitní osvětlovací jednotkou. Dosvit musí být v souladu s dosahem PIR čidla.
  • Rychlost závěrky musí být dostatečně vysoká, aby snímky nebyly rozmazané.
  • Fotopast musí mít české menu a návod k obsluze.
  • GSM fotopasti musí bezproblémově komunikovat v sítích českých a slovenských operátorů a být na připojení k nim přednastavena.
  • Všechny tyto a další parametry jsou před zařazením do nabídky pečlivě testovány.
Je třeba si uvědomit, že každý úspěšný výrobek má vždy jednu nebo více napodobenin. To platí samozřejmě i o fotopastech. Pro laika jsou kopie od originálů k nerozeznání, protože se na první pohled neliší. Doporučujeme proto nakupovat u ověřených velkých prodejců. Firma Fotopast.cz byla na trhu fotopastí první. Pravidelně jsme v kontaktu v výrobci a navštěvujeme výrobní závody. U nás tak máte 100% záruku originálního původu a kvalitního servisu. 

Novinky

visa